چمن مصنوعی سافت

محصول جدید

جزییات بیشتر

افزودن به علاقه مندی

معرفی اجمالی محصول

چمن مصنوعی مدل سونار دارای 10 میلی متر ارتفاع نخ و از جنس پلی اتیلن است. نوع این نخها مونوتیپ بوده و کیفیت کمتری نسبت به نخهای مونوفلامنت دارند. همچنین به دلیل ارزان بودن اینگونه محصولات، نخ و بکینگ این چمن دارای تائیدیه بهداشتی سلامت نیستند، بنابراین استفاده از آن برای محیطهایی که کودکان با آن در تماس هستند توصیه نمی‌شود.

چمن مدل سونار بیشتر برای مکانهایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که وسعت زیادی دارند و تنها برای سبز نشان دادن منظره بکار برده می‌شود.

مهمترین مصارف این محصول:
باغ ها و فضاهای بسیار بزرگ، باغچه‌های میان اتوبانها و میدانها، دیواره‌های سبز، منظره‌سازی‌های بزرگ، محوطه حیوانات خانگی

هشدار: استفاده از این محصول به هیچ وجه در مهدکودکها و محیطهای آموزشی کودکان و نوجوانان توصیه نمی‌شود.

نحوه نصب چمن مصنوعی

خریدار محترم، چمن مصنوعی کفپوشی شبیه موکت است که قابلیت‌های فراوانتری نسبت به سایر کفپوشهای مشابه به ویژه در هوای آزاد دارد. این محصول براحتی در هر مکانی قابل استفاده است و نصب آن نیز براساس سلیقه مشتری چندان دشوار نیست. برای جلوگیری از هزینه‌های اضافی نصب، لطفا به نکات زیر در رابطه با نصب چمن مصنوعی توجه کنید.

  • زیرسازی

نخستین نکته در مورد نصب چمن مصنوعی این است که این محصول را بر روی چه سطحی می‌خواهید استفاده کنید. به صورت کلی دو نوع زیرسازی وجود دارد. زیرسازی سخت یا Bound و یا زیرسازی غیرسخت یا Unbound. زیرسازی‌های سخت شامل بتون، آسفالت، کاشی، موزائیک، سرامیک و یا هر سطح سخت و محکم دیگر هستند که براحتی می‌توان چمن مصنوعی را بر روی آنها نصب کرد. در این نوع زیرسازی‌ها تنها باید سطح کار را تمیز و برای نصب آماده کنند.

در سطوع غیرسخت، مانند باغچه‌ها و خاکهای دانه‌بندی شده، ابتدا باید زمین عاری از علوفه و سایر گیاهان شود. سپس از شن و ماسه‌های دانه‌بندی شده باید استفاده کرد. پس از ریختن شن و ماسه‌های دانه بندی شده در زمین، محل نصب باید کوبیده یا کامپکت شود. سپس زیر چمن یک لایه 250 گرمی ژئوتکسایل انداخت و چمن را نصب کرد. در نصب اینگونه زیرسازیها می‌توان از میخهای بلند استفاده کرد.

  • برشکاری

رولهای استاندارد چمنهای لنداسکیپ سی سی گراس، دو متر (عرض) در 15 متر (طول است)، بنابراین در بسیاری از مکانها باید براساس ابعاد، برشکاریهای لازم صورت گیرد تا چمن همه سطح را پوشش دهد. خریداران می‌توانند براساس مکانی که برای نصب درنظر گرفته‌اند، چمن را برش دهند و کنار هم بر روی زمین پهن کنند. در این بخش برش حتما باید از فاصله بندهای چمن باشد.

  • اوورلب

اوورلب در حقیقت به لب به لب کردن چمنها برای آغاز چسبکاری گفته می‌شود. پس از برشکاری چمن برای محل نصب، تکه‌های چمن در خاب همسو باید کنار هم قرار گیرند. در این مقطع احتمال دارد بخاطر کج شدن برشکاری اولیه، دو لب چمن کنار هم به صورت مماس قرار نگیرند که در این مقطع باید با کاتر لبه‌های اضافی را برای قرار گرفتن دقیق دو لبه کنار هم برید.

  • چسب زنی

بعد از اوورلب کردن چمن که تاکید می‌شود خاب چمن باید همجهت باشد، بین دو بخش چمن یک نوار اتصال به عرض 20 سانتی متر قرار می‌دهیم و این نوار را به طور کامل به چسب مورد تائید شرکت که مخصوص چسباندن چمن مصنوعی است، آغشته می‌کنیم. سپس چمن را به آهستگی روی این نوار قرار می‌دهیم. پس از این کار چمن چسبانده شده باید بی حرکت بماند تا چسب خشک شود.

  • نصب نهایی بر روی زمین

بعد از اینکه تکه‌های مختلف چمن براساس ابعاد مورد نظر ما به یکدیگر چسبانده شد، باید گوشه‌های اطراف چمن را با همان چسب مخصوص چمن بر روی زمین چسباند. در این بخش یا می‌توانیم همه دور چمن را بر روی زمین بچسبانیم و یا اینکه نقاط مشخصی را بر روی زمین چسب بزنیم.

البته در برخی از روشها از میخ و یا پیچ هم برای نصب نهایی می توان استفاده کرد.

نگهداری چمن مصنوعی

چمن مصنوعی کفپوشی انعطاف پذیر برای استفاده در مکانهای مختلف است. از این کفپوش می‌توان بر روی پیشخوان آشپزخانه و یا فروشگاه استفاده کرد، زیر گلدانها انداخت، تراس و بالن و روف گاردن را سبز کرد و یا اینکه باغچه را زیباتر کرده و زمین بازی برای فرزندانمان ایجاد کنیم. در همه این شرایط چمن مصنوعی نیاز شما رو برطرف می‌کند.

باتوجه به ضد آب بودن و قابل شستشو بودن این محصول، اگر از آن در هوای آزاد استفاده می‌کنیم، هر از چندگاه با شوینده‌های مایع آن را شستشو دهیم و در محیطهای داخلی می‌توان از جارو برقی برای تمیز کردن آن استفاده کرد. بنابراین هیچ محدودیتی ندارد که چگونه می‌خواهیم این کفپوش را تمیز کنیم، هم به صورت خشک با جارو می‌توان آن را تمیز کرد، هم به صورت تر با شست و شوی مستقیم. نکته مهم این است که این محصول رنگ پس نمی‌دهد.

سوراخهایی که در زیر چمن تعبیه شده نیز براحتی اجازه خروج آب را می‌دهد.

برای محیطهایی که رفت و آمد زیادی در آن صورت می‌گیرد، برس زدن با فرچه‌های پلاستیکی، می‌تواند نخهای چمن را ایستاده و شاداب نگه دارد و از گره خوردن در هم جلوگیری کند.

نوشتن یک نقد

چمن مصنوعی سافت

چمن مصنوعی سافت

8 محصول مرتبط در همین شاخه: