لمینت مارلو کد 20251 نمایش بزرگتر

لمینت مارلو کد 20251

محصول جدید

سایز: 1218x168 mm

دانسیته: 880 kg/m3

محصول: کشور چین

ضریب پا خوری: AC4 

مغز لمینت:  HDF

 mm12 :ضخامت

جزییات بیشتر

لمینت
لمینت یک کفپوش مقرون به صرفه میباشد که جایگزین پارکت گران قیمت گردیده است. از آنجایی که چوب حسی گرم و دلنشین را در خانه ایجاد میکند لمینت جایگزینی مناسب برای فضاهای خانگی میباشد.مردم به اشتباه "لمینت" را "پارکت لمینت" میخوانند ولی نام صحیح آن laminate میباشد. لمینت از جنسHDF، الیاف چوب فشرده (Hard Density Fiberboard) می باشد و مانند پارکت مستقیما از خود چوب درختان ساخته نمی شود. پارکت لمینت ها تفاوت های بسیار زیادی با پارکت های چوبی دارند، که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود :
* پارکت لمینت ها به کف اتاق چسبانده نمی شوند، بلکه توسط شیارهایی که به آنها کلیک گفته می شود و دور تا دور لمینت ها وجود دارد، به صورت نر و ماده در یکدیگر قفل می شوند. افزایش سطح کار، باعث بیشتر شدن وزن لمینت های در هم قفل شده می شود و همین وزن، یکی از عوامل نگهدارنده لمینت ها بر روی کف بدون استفاده از چسب می باشد.

قیمت لمینت چینی


* به علت عدم استفاده از چسب در نصب پارکت لمینت ها، کف اتاق صدمه نمی بیند. به عنوان مثال اگر کف اتاقی سنگفرش باشد و روی آن لمینت اجرا شود، اگر بنا به دلایلی بخواهیم پس از مدتی لمینت ها را جمع کنیم، بدون اینکه کوچکترین آسیبی به سطح سنگ زیرین وارد شود، می توانیم این کار را انجام دهیم. بدین ترتیب پارکت لمینت ها را می توان تا چندین بار پس از نصب جمع آوری و مجددا در محلی دیگر نصب کرد.
* پارکت لمینت ها به علت فومی که قبل از نصب در زیر آنها پهن می شود، پس از اجرای کامل، تا حد زیادی از انتقال صدا به طبقه زیرین جلوگیری می کنند.
* فوم زیر پارکت لمینت ها علاوه بر عایق صدا، عایق حرارت و برودت نیز می باشد.
* لمینیت ها نسبت به آب بسیار مقاومتر از پارکت های چوبی قدیمی هستند.
* لمینیت ها نسبت به اجسام نوک تیز بسیار مقاومتر از پارکت های قدیمی هستند.
* سرعت نصب و اجرای پارکت لمینت بسیار بالاست. به طور میانگین یک واحد با مساحت 100 متر مربع در یک روز الی یک روز و نیم اجرا می شود.

* پس از نصب نیازی به ساب و لاک ندارد و همان لحظه که نصب به اتمام می رسد، پس از نظافت، می توان وسایل را روی آن چید.

* بسیار مقرون به صرفه تر از دیگر مصالح ساختمانی مانند سنگ و سرامیک و غیره می باشد.

اجرای لمینت چینی

معایب:
یکی از معایب پارکت و لمینت یا کفپوش‌های چوبی نسبت به سرامیک، مقاومت کم آنها در برابر سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی کف نسبت به کفپوش سرامیک می‌باشد که می‌توان گفت استفاده لمینت در صورت گرمایش از کف مناسب نیست هرچند برخی از شرکت‌های تولیدکننده با افزایش ضریب انتقال حرارتی سعی در رفع این نقص نموده‌اند اما با این حال استفاده از آن توصیه نمی‌شود.
ایجاد درز بین لمینت به دلیل عدم رعایت میزان انبساط و انقباض یا تراز نبودن کف، شکستن قفل‌ها به دلیل گذاشتن اجسام سنگین یا عدم توجه به ضخامت لمینت، قابل شستشو نبودن (قابلیت طی‌کشی دارد)، قابل استفاده نبودن در گرمایش از کف بخصوص در لمینت‌های دارای مغزMDF، خط و خش سریع استانداردهای (AC1 – AC2 ) از دیگر معایب لمینت محسوب می‌شود.
شرایط انتخاب لمینت با توجه به استانداردهای جهانی دسته‌بندی کیفی:
برخی از فروشندگان کم تجربه و یا فرصت طلب اظهار مینمایند که لمینیت مورد نظر آنان ضد خش می باشد. در واقع تنها متریال به معنای واقعی ضد خش در طبیعت الماس است و هر نوع جنس دیگری خش پذیر می باشد اما باید توجه داشت که خش پذیری نسبت به چه استانداردی مقایسه می گردد؟

لمینت


استاندارد خش پذیری در لمینیت با AC طبقه بندی می شود.
در مجموع هر چه AC لمینت بالاتر باشد کمتر خش بر می دارد، استاندارد AC3 برای منازل مسکونی که معمولا با کفش روی آن تردد نمی شود مناسب است، استاندارد AC4 برای منازل مسکونی، فضاهای اداری و فروشگاهی که همه با کفش تردد می کنند مناسب است.
لایه های لمینت:
لایه ابتدائی: ترکیبات این لایه شامل اکسید آلومینیم اشباع شده همراه با رزین خاصی است که باعث استحکام، زیبائی و شفافیت محصول شده است.به همین دلیل این لایه ضد سایش و خش می باشد.
لایه دکوراتیو: جنس این لایه از کاغذهای ملامینه می باشد که در هنگام تولید در میان لایه ابتدائی و لایه اصلی (الیاف چوب فشرده) قرار میگیرد. مورد استفاده این لایه برای ایجاد نقش بر روی لمینیت ها است.
لایه اصلی: لایه اصلی لمینیت ها از جنس HDF -High Density Fiberboard به اصطلاح عامه الیاف چوب فشرده است. از مزایای این لایه جذب حداقل آب و خیسی می باشد.
لایه تحتانی: ترکیبات این لایه شامل رزین (رزین ترکیبی طبیعی یا مصنوعی است که بسیار چسبناک است و تحت شرایطی سخت می شود. معمولاً در الکل قابل حل است اما در آب حل نمی شود.) و یک لایه عایق تشکیل شده است.چسبناکی این لایه موجب شده نفوذ پذیری رطوبت به بخش های فوقانی تر به کمترین حد ممکن برسد و از تا شدن لمینت جلوگیری کند.

لمینت ارزان قیمت

شرایط نگهداری پس از اجرا:
- گرچه انواع پارکت در برابر فشار و ضربه مقاومت مناسبی از خود نشان می‌دهند اما به هر حال جابجایی مبلمان بخصوص اثاثیه دارای پایه‌های نوک تیز می‌تواند سطح پارکت را خراش داده و عمر آن را کاهش دهد.
- توصیه می‌شود به منظور شستشوی کف از بخارشوی استفاده نموده و پس از اتمام شستشو سطح را کاملا ًخشک نمایید زیرا برخی از انواع پارکت در صورت خیس ماندن طولانی، کیفیت خود را از دست خواهند داد.
- به منظور حفظ جلای پوشش می‌توان بصورت دوره‌ای هر چند ماه یک بار (در مکان‌های پر تردد در دوره‌های کوتاهتر) از واکس پارکت استفاده نمود.
- بهترین راه برای محافظت از کفپوش‌های پارکت لمینت، کشیدن جاروبرقی با برس نرم می‌باشد. جارو زدن عادی و یا با استفاده از یک طی خشک حداقل ۱ بار در روز، از جمع شدن کثیفی، خاک، مو و گرد و غبار احتمالی روی سطح پارکت لمینت که باعث می‌شود به مرور زمان به سطح لمینت آسیب برسد، جلوگیری می‌کند.
- برای جلوگیری از ورود و پخش شن ریزه‌ها، کثیفی و غبار احتمالی از بیرون منزل به درون (جلوی درب واحد) می‌توان به کمک فرش، قالیچه و پادری در داخل راهروی ورودی و در بیرون در ورودی استفاده کرد.
- با کفش بیرون وارد منزل نشوید. مواظب تخت کفش و بویژه کفش‌های پاشنه بلند باشید زیرا اگر مراقب کوچکترین شکاف و یا میخ‌های برآمده از این پاشنه‌ها نباشید کفپوش پارکت را خش‌دار می‌کنند. پس حتما از دمپایی و یا کفش تمیز برای تردد روی پارکت لمینت‌ها استفاده نمائید. در نقاط پرتردد منزل از فرش استفاده کنید.
- از قرار دادن مستقیم گلدان‌هایی که گل طبیعی داخل آنها وجود دارد، بر روی لمینت‌ها خودداری کنید.

اجرای لمینت ارزان

30 محصول مرتبط در همین شاخه: