احداث پارک ابریشم

موقعیت: تهران (منطقه 22)

نوع پروژه: احداث

کارفرما: بخش خصوصی

سال: 1384

جزییات بیشتر

نام پروژهپارک ابریشم
نوع پروژهاحداث
محل پروژهتهران (منطقه 22)
کارفرمابخش خصوصی
نوع همکاریپیمانکاری
شروع عملیاتمهر 1384
خاتمه عملیاتدی 1384
مساحت12300 متر مربع

گروه معماری و طراحی منظر کارا 365

متخصص ترین گروه در زمینه معماری محوطه و فضای سبز در کشور، طبق آخرین استانداردها و متد روز مهندسی که در این حوزه فعالیت بسزایی داشته و با سازمانهای نامدار دولتی و بخش خصوصی در تمامی زمینه های طراحی و اجرای فضای سبز همکاری نموده است.

هایپر مارکت صنایع ساختمان کارا 365 در غالب مشاوره، طراحی، اجرا، نظارت و تامین مصالح به شرح ذیل در خدمت مشتریان محترم می باشد:

 • انجام کلیه مراحل محوطه سازی از ابتها تا انتها شامل فعالیت های نقشه برداری اراضی، جانمایی تاسیسات و ابنیه، جدول کشی و پیاده رو سازی

 • طراحی و اجرای باغ عمودی و فضای سبز ویلایی، برج، مجتمع های مسکونی، صنعتی، اداری، تالارهای پذیرایی، مراکز تجاری، کافی شاپ و رستوران

 • طراحی و اجرای انواع آبنماهای طبیعی، بركه دو منظوره ذخیره آب و تلطیف هوا، انواع استخر و جكوزی در محوطه و فضا های سبز، احداث انواع استخر ژئو ممبران و دیگر منابع ذخیره و سپتیکی

 • طراحی و اجرای سیستم های آبیاری و زهكشی و سیستم آبیاری تحت فشار

 • طراحی پلان محوطه سازی و فضای سبز به صورت سه بعدی توسط کارگروه حرفه ای و با استفاده از جدید ترین نرم افزارها

 • طراحی و اجرای انواع برکه و دریاچه مصنوعی کلاسیک و طبیعی با گونه های خاص گیاهی

 • طراحی و اجرای آبشارهای طبیعی و مصنوعی سنگی و بتونی

 • طراحی و اجرای انواع استخر در اشکال متناسب با طرح و محل با پیشرفته ترین تجهیزات

 • طراحی و اجرای روف گاردن و انواع باغبام (باغ پشت بامی) و پنت هوس با قابلیت کاشت گیاهان پوششی، چمن، درختچه های زینتی همراه با احداث آبنما (ساده، سنگی، سنتی، مدرن و شیشه ای)، لاچیق، باربیکیو و آبشار و برکه طبیعی با عایق کاری

 • طراحی و اجرای فضای بازی کودکان

 • ساخت خانه حیوانات ( پت هاس ) و لانه پرندگان

 • طراحی و اجرای نورپردازی محیطی خاص و منحصر به فرد

مبلمان، فرنیچر و اثاثیه فضای داخل و خارج

LANDSCAPE - لنداسکیپ (محوطه سازی)

به معنای مهندسی فرم و معنا دادن به محیط طبیعی و غیر طبیعی (انسان ساز) و ایجاد منظر زیبا با اقتباس از المان های طبیعت و اشکال هندسی متقارن و نامتقارن جهت بهینه سازی محیط زیست انسانی است.

از لحاظ وسعت میتواند شامل فضای محصور یک حیاط مسکونی تا فضایی به وسعت یک کلانشهر بزرگ مانند تهران باشد.

کارشناسان موفق در این رشته افرادی هستند که در زمینه های مختلف علمی و تجربی و مطالعاتی از قبیل اصول مهندسی سازه و مواد، مهندسی طراحی و معماری، مهندسی آب، خاک و گیاه، مهندسی تاسیسات، منابع طبیعی، علوم تاریخ و هنر، روانشناسی فردی و جامعه شناسی جغرافیایی و قومیتی، آشنایی و مهارت لازم را داشته باشد.

مجموع شناخت این علوم و مطالعلت ریشه و اساس رشته کارشناسی ارشد طراحی و معماری محیط و منظر می باشد. زیرا این رشته تحصیلی یک علوم میان رشته ای است و گستردگی علمی در این مقطع بسیار زیاد و پیوند آن با سایر علوم یک پیوند حلقوی است.

با رشد سریع جمعیت و تکنولوژی انسانی در دنیای امروز ، انسان های این دوره از زمان هر روز بخاطر زندگی ماشینی و شهرنشینی از محیط طبیعی دورتر می شوند تا انجا که آمار بیماریهای روانی و روان پریشی جوامع شهرنشینی روبه افزایش است.

بر این اساس مهندسان شهرسازی لازم دانستند در طراحی های شهری، سرانه فضای سبز شهری، میان محله ای و محله ای را نسبت به رشد جمعیت شهری و منطقه ای بیشتر کنند. ایجاد فضای فراغت در میان آپارتمانهای بلند مرتبه شهری یک اصل لاینفک اصول طراحی شهری است و هر روز گسترش این تفکر باعث شده است درصد فضاهای احداث پارکهای کوهستانی میان شهری و محله ای در سطح کلانشهر ها بیشتر شود. تا ارتباط انسان شهری با محیط سبز و طبیعت گونه قطع نگردد.

پارک ها و فضای سبز حاشیه اتوبانها و جنگل کاری حواشی شهرها در اصل حکم ریه های تنفسی یک شهر قلمداد می شود.

انسان شهر نشین امروزی در حصاری از دود و آهن و بتن قرار گرفته و لزوما ایجاد فضای سبز و احداث و احیای چشم اندازهای زیبای طبیعی و غیر طبیعی یک امر قاطع است. و این به گونه ای است که مدیران بلند مرتبه ساز در شهرها به فکر استفاده از تکنولوژی استفاده از دیوار سبزGREEN WALL  و بام سبز ROOF GARDEN افتاده اند و این امر در حال رشد و توسعه می باشد لزوما محوطه سازی با رویکرده فضای سبز یک امر حیاتی در دنیای امروزی است.

استفاده از المان های طبیعی و غیر طبیعی مانند صخره، چمن و گل و گیاه، آبشار، استخر، آبنما، آلاچیق، پرگولا در محیط زیست بخصوص در مجتمع های مسکونی و ویلایی این فراغت را برای انسان تحت فشار زندگی ماشینی فراهم می آورد. لذا هزینه سازی در این زمینه یک امر مهم و حیاتی برای انسانهای شهرنشینی بحساب می آید که در این میان برای دو نسل از انسانها حایز اهمیت بیشتری است:

1-کودکان

 2-افراد مسن و بازنشسته

این مهم را همیشه باید در نظر گرفت که انسان موجودی است طبیعت گرا و سیستم حیاتی او احتیاج مبرم به محیط های سبز با مناظر زیبا و آرام بخش دارد.

نوشتن یک نقد

احداث پارک ابریشم

احداث پارک ابریشم

موقعیت: تهران (منطقه 22)

نوع پروژه: احداث

کارفرما: بخش خصوصی

سال: 1384

ویژگی ها

محوطه سازی

نام پروژه : پارک ابریشم
نوع پروژه : احداث
محل پروژه : تهران (منطقه 22)
کارفرما : بخش خصوصی
نوع همکاری : پیمانکاری
شروع عملیات : مهر 1384
خاتمه عملیات : دی 1384
مساحت : 12300 متر مربع