درباره ما

بنیان گروه کارا از سال ۱۳۸۱ با ورود به عرصه طراحی، نظارت و اجرای ساختمان شکل گرفت که با گذشت زمان و انجام پروژه های عمرانی مختلف به عنوان مجری، محاسب، مشاور و نماینده کارفرما با کسب تجربه فراوان توانست از جایگاه خوبی در صنعت ساختمان برخوردار شود. نظارت بر طرحهای دانشگاهی، اجرای پروژه های ملی و عمرانی در سطح کشور و همکاری با شهرداری تهران از اهم این تجربیات می باشد.مدیریت پیمان پروژه های متعدد ساختمانی، ساخت و اجرای سازه های فلزی حجیم، طراحی و اجرای انواع پروژه های بتنی و اجرای دقیق انواع سقف ها و سازه های خاص از دیگر تجارب مفید مدیران گروه طراحی، نظارت و اجرای ساختمان کارا می باشد.

گروه معماری و طراحی داخلی کارا  فعالیت خود را در زمینه مهندسی معماری و طراحی داخلی از سال ۱۳۸۴ آغاز نمود و در راستای فعالیت حرفه ای معماری خود تا کنون ارائه دهنده ی پروژه های موفق معماری و طراحی داخلی بوده است. این گروه با بهره گیری از توان بالای علمی و فنی تیم طراحی و مهندسی دانش آموخته، آشنا به روشهای مدرن و نیز برخورداری از تمامی امکانات اجرایی و عمرانی توانسته فضاهایی متنوع و کارآمد در پروژه های تجاری، فرهنگی، مسکونی، صنعتی و اداری ارائه دهد.

گروه پیمانکاری عملیات خاکی و بهسازی خاک کارا در سال ۱۳۸۵ با تاسیس شرکت پیمانکار ابنیه و ساختمان با پشتوانه فنی و مهندسی بدست آمده، کار خود را با انجام امور ساختمانی پروژه های عمرانی آغاز و با سرمایه گذاری و خرید ماشین آلات و تجهیزات، توانست است خدمات عملیات خاکی و بهسازی خاک را بصورت تخصصی ارائه دهد.

در همین راستا گروه کارشناسان رسمی دادگستری کارا در سال ۱۳۸۶ با اخذ پروانه و شروع فعالیت در حوزه ی کارشناسی رسمی دادگستری رشته راه، ساختمان و نقشه برداری توسط بنیان گذاران گروه، آغاز به ارائه ی خدمات در پروژه هایی اعم از ارزیابی ساختمان، تعیین میزان خسارت وارده در پروژه های ملی و عمرانی و تشخیص اختلافات فی ما بین پیمانکاران، کارفرمایان و مشاوران کرده و تجربیات فراوانی در این زمینه نیز کسب نموده است.

همزمان به جهت تکمیل کادر فنی خود در خصوص مهندسی نقشه برداری اقدام به جذب متخصصین و خرید تجهیزات پیشرفته لازم نموده و در حال حاضر  این خدمات را با بهترین کیفیت، در کمترین زمان توسط گروه نقشه برداری کارا انجام می دهد.

گروه مهندسی و مطالعات حمل و نقل و ترافیک کارا یک مجموعه مطالعاتی و مشاوره ای حمل و نقل است که از بدو تاسیس به عنوان مشاور با سازمان حمل و نقل شهرداری فعالیت دارد. شمار قابل ملاحظه متخصصان و نخبگان حمل و نقل، بکارگیری موثر تجهیزات و نرم‌افزارهای تخصصی به روز، پیوند با دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و توسعه و پردازش پایگاههای اطلاعاتی و مدلهای حمل و نقل شهری، از ویژگیهای برجسته و بی نظیر این گروه است که نقش پیشتازی در عرصه مطالعات و برنامه ریزی حمل و نقل را برای آن رقم زده است.

مدیران گروه در سال ۱۳۸۷ با عقد قرارداد مدیریت پیمان (EPC) احداث بزرگترین واحد دانه بندی سنگ گچ در هرمزگان، کلیه فعالیت های آن مجموعه مانند مشاور ارزیابی کیفی پیمانکاران، خرید ماشین آلات معدنی، سنگ شکن و ساختمانی داخلی و خارجی، طراحی، نظارت و نصب کلیه ماشین آلات سنگ شکن، آماده سازی معدن، احداث کلیه تاسیسات، ابنیه و محوطه سازی تا بهره برداری از کارخانه را با موفقیت به انجام رسانیده اند.

همزمان با فعالیت های مذکور بدلیل نیاز زیر مجموعه ها و به جهت توسعه خدمات خود، در سال ۱۳۸۹ شرکت بازرسی و مهندسی جوش، خاک و بتن را تاسیس کرده و با بکارگیری و جذب متخصصین مجرب در زمینه مذکور تحت عنوان گروه بازرسی فنی جوش، بتن و ژئوتکنیک کارا و اخذ مجوز فعالیت توسط مدیران این بخش از وزارت صنایع و معادن، سازمان نظام مهندسی و وزارت راه و شهرسازی، اقدام به ارائه هر چه بهتر خدمات مهندسی و ایمن سازی پروژه های صنعتی و ساختمانی نمود.

گروه سیستم های هوشمند ساختمان کارا با توجه به اهمیت استفاده از تکنولوژهای نوین در عرصه صنعت ساختمان بویژه با هدف بهینه سازی انرژی، فعالیت خود را در زمینه هوشمند سازی ساختمان آغاز نموده است. این گروه با انعقاد قراردادهای همکاری با سایر شرکت های فعال در این زمینه سعی نموده محصولات و خدمات متنوعی را در اختیار مشتریان خود قرار دهد.

سالها فعالیت علمی و اجرایی در زمینه تاسیسات با محوریت اصلی اجرای تاسیسات مکانیکال و الکتریکال در حوزه ساختمان و توجه به زمان، کیفیت و قیمت تمام شده در مدیریت اجرایی پروژه های متعدد در ساختمانهای لوکس مسکونی، اداری و تجاری در سراسر ایران نهایتاً به ایجاد دپارتمان مستقل گروه نقشه کشی و اجرای تاسیسات ساختمان کاراگردید.

دسترسی کامل به اطلاعات تولید کنندگان، واردکنندگان و مصرف کنندگان محصولات ساختمانی باعث گردید تا گروه تامین عمده مصالح ساختمانی کارا با هدف کاهش هزینه های سربار بوسیله حذف واسطه ها در بازار مصرف ایجاد گردد. این مجموعه با تکیه بر شبکه پخش و توزیع مویرگی خود و با بکارگیری از سیستم بازاریابی فروش خدمات ساختمانی در حال حاضر از چندین تولید کننده و واردکننده معتبر مصالح ساختمانی اقدام به اخذ نمایندگی نموده است.

گروه مشاورین املاک کارا به منظور تأمین و گسترش خدمات نوین در زمینه ی خرید، فروش و مشارکت در ساخت، بر اساس آخرین استانداردهای معاملات املاک در سال ۱۳۹۳ با تلاش و پشتکار مدیریت گروه کارا آغاز بکار کرد. گروه کارا متشکل از کارشناسان رسمی دادگستری، مجری، طراح و ناظرین نظام مهندسی ساختمان استان تهران می باشد که با تجربه فراوان در حوزه ی خدمات ساختمان و با بهره گیری از جدیدترین متد روز دنیا و با بکارگیری افراد متخصص و مجرب در مشاوره معاملات املاک فعالیت دارد.

گروه کارا با هدف ارتقا سطح دسترسی شبکه مشتریان خود و جهت تکمیل سبد کالا و خدمات خود در سال ۱۳۹۴ اقدام به تشکیل زیر گروه ماشین آلات و تجهیزات کارا نمود. گروه کارا عاملیت فروش و بازاریابی کلیه برندهای ارائه شده در این مجموعه که صرفا قابل استفاده در صنایع ساختمان و معدن است را دارد.

تواماً با فعالیت در حوزه های تخصصی راه و ساختمان در سالهای اخیر گروه کارا با رصد نیاز جامعه مهندسین برای تسهیل امور جاری، اقدام به ایجاد نرم افزارهای تخصصی گوشی های هوشمند و ارائه آن در سطح اینترنت و ایجاد بستر مناسب برای کارکرد عموم، بنماید و توانست حضور قدرتمند و پر رنگی در عرصه اینترنت و شبکه های اجتماعی داشته باشد. بدین جهت با توجه به فراگیر شدن گوشی های هوشمند اقدام به تشکیل گروه برنامه نویسی و طراحی وب سایت کارا با جذب افراد خلاق و مجرب نمود که نه تنها نیازهای سایر اعضای گروه کارا را برآورده می ساخت، بلکه با تکیه بر توان علمی خود توانسته تاکنون پروژه های متعدد طراحی وب سایت های تخصصی، بانک های اطلاعاتی و نرم افزارهای تخصصی فنی و مهندسی را به سرانجام برساند.

در حال حاضر این مجموعه متشکل از متخصصین کارآمد، ماشین آلات و تجهیزات کامل و بروز در غالب شرکت ها و دفاتر مهندسی دارای شعب فعال در سراسر ایران می باشد که در ادامه، شرح خدمات آنها به تفصیل اشاره شده است.